AVUKAT  MURAT BAŞMAN, LL.M.

Baro Sicil: 15916 – Kurucu Avukat

1959 yılında Trabzon’da doğdu. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi’nde “Şartla Salıverilme” teziyle Yüksek Lisansını (master) tamamladı. 1991 yılına kadar Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Ceza ve Ceza Usul Hukuku Ana Bilim Dalında Prf.Dr.Sulhi Dönmezer, Prf.Dr.Duygun Yarsuvat, Prf.Dr.Köksal Bayraktar’la birlikte araştırma görevlisi olarak çalıştı.

Enerji piyasası Düzenleme Kurumu’nun kurulmasıyla birlikte  www.istasyonlaw.com sitesini oluşturarak, petrol piyasasında çalışmalarına başladı. Halen bu web sitesi, alanında kurulmuş en önemli ve tek internet yayın sitesidir.2006-2007 yılları arasında World Focus Airlines (Dünyaya Bakış Havayolları A.Ş.) Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Bu süreç içerisinde hava hukukuyla ilgili çalışmalar yaptı. Trabzonspor Kongre ve Divan Kurulu ve diasporadaki Trabzonluları temsil eden Trabzon Fikir Kulübü üyesi olan Murat Başman, Trabzonda ilk yayıncı-kitapçı Kitabi Hamdi Efendi’nin torununun oğlu olarak Trabzon’daki ilk yayınevinin müze olması çalışmalarını yürütüyor. Doğduğu kente ve sokağa ithafen yazdığı “Kentin Odağında Bir Uzunsokak” isimli kitabı 2011 yılında piyasaya çıktı. Kurucumuzun askerlik anılarını anlattığı ve  Volkan Konak’ın sunuş yazısını yazdığı son kitabı “241 KDBK” 2012 yılında yayınlandı.

2014 yılında 27.Tokyo Uluslararası Fil Festivali’ne yapımcılığını üstlendiği “Kırlangıçlar Susamışsa” filmi davet edildi. 2015 yılında TRT’ye çekilen “Yeni Hayat” filmine ortak yapımcı ve yine 2017 yılında “Bizim Krino” belgeseline yapımcı olarak imza attı. 2018 yılında ortak yapımcı olarak çekilen “Güven” filmi, 55. Antalya Uluslararası Film Festivali’nde yarışma filmi oldu. Bu film aynı zamanda 2019 yılında 7.Antakya Film Festivalinde en iyi senaryo ödülünü aldı.

Bugüne kadar “Maddesel Sözlüklü Temel Ceza Kanunları”, “Avukatlık Disiplini Hukuku” ve “İstasyonumu Kurtarıyorum” isimli mesleki kitaplarının yanında çeşitli dergi ve gazetelerde yüzlerce yazısı yayınlandı. İstanbul Barosu üyesi olan Av.Murat Başman, enerji-petrol hukuku, hava hukuku, gayrımenkul hukuku ve şirketler kriz yönetimi alanlarında çalışma yapmaktadır.

08.12.2016 tarihinde Trabzonspor Disiplin Kurulu üyeliğine seçilen Av.Murat Başman, 3 yıl bu görevini sürdürmüştür.

IMG_6615

AVUKAT  FATMA YÜKSEL BAŞMAN, LL.M.

Baro Sicil: 18399 – Kurucu Avukat

1961 yılında İzmir’de doğan Av.Fatma Yüksel Başman 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi’nde “Kadının Fiil Ehliyeti” teziyle Yüksek Lisansını (master) tamamladı. 1993 yılına kadar Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Roma Hukuku Ana Bilim Dalında Prf.Dr.Bülent Tahiroğlu ile birlikte araştırma görevlisi olarak çalıştı. Gayrımenkul değerlendirme uzmanı da olan Av.Fatma Yüksel Başman, İstanbul Barosu’na kayıtlı serbest avukat olarak Başman&Kocaoğlu Hukuk Bürosu’nda kurucu avukattır.

unnamed (2)

AVUKAT EVRİM KOCAOĞLU 

Baro Sicil: 53566 – Kıdemli Avukat

1992 yılı Samsun doğumlu olan Avukat Evrim Kocaoğlu, Samsun Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini 2015 yılında tamamlamıştır. 2016 yılının Mart ayında Avukatlık ruhsatını aldıktan sonra stajını yapmış olduğu Basman & Basman (Basman&Kocaoğlu) Hukuk Bürosunda avukat olarak çalışmaya devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Avukat Evrim Kocaoğlu; Gayrimenkul Hukuku, Sağlık Hukuku, Enerji Hukuku ve Ticaret Hukuku alanında çalışmalarına ağırlık vermiş, bu alanlarda çalışmalar yapmaya devam etmektedir.

AVUKAT ŞAMİL AHMEDOV

Baro Sicil: 70225 – Tahkim Uzman Avukat

1995 yılı Kocaeli doğumlu olan Av. Şamil Ahmedov, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini 2017 yılında tamamlamıştır. Staj dönemini büromuzda tamamlamasının ardından 2020 yılının Mart ayında avukatlık ruhsatını alması ile birlikte Basman&Kocaoğlu hukuk bürosunda avukat olarak çalışmaya başlamıştır. İyi derecede İngilizce bilen Avukat Şamil Ahmedov; Özellikle Tahkim alanında çalışmalarına devamla birlikte Ticaret Hukuku, Gayrimenkul Hukuku ve Enerji Hukuku alanlarında görev yapmaktadır.