TAKIM ARKADAŞLARI


IMG_4212AVUKAT  LLM. MURAT BAŞMAN

1959 yılında Trabzon’da doğdu. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi’nde “Şartla Salıverilme” teziyle Yüksek Lisansını (master) tamamladı. 1991 yılına kadar Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Ceza ve Ceza Usul Hukuku Ana Bilim Dalında Prf.Dr.Sulhi Dönmezer, Prf.Dr.Duygun Yarsuvat, Prf.Dr.Köksal Bayraktar’la birlikte araştırma görevlisi olarak çalıştı. Enerji piyasası Düzenleme Kurumu’nun kurulmasıyla birlikte  www.istasyonlaw.com sitesini oluşturarak, petrol piyasasında çalışmalarına başladı. Halen bu web sitesi, alanında kurulmuş en önemli ve tek internet yayın sitesidir. Yine eğlence dünyasının sorularına cevap vermek için kurduğu www.eglencehukuku.com sitesi de bu alandaki boşluğu doldurmaktadır. 2006-2007 yılları arasında World Focus Airlines (Dünyaya Bakış Havayolları A.Ş.) Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Bu süreç içerisinde hava hukukuyla ilgili çalışmalar yaptı. Trabzonspor kongre üyesi olan Murat Başman dünyada 50 den fazla ülkede oynanan Floorball sporunu yapıyor ve Türkiye Florbol Genel Sekreterliği görevini yürütüyor. Diasporadaki Trabzonluları temsil eden Trabzon Fikir Kulübü üyesi olan Murat Başman, Trabzonda ilk yayıncı-kitapçı Kitabi Hamdi Efendi’nin torununun oğlu olarak Trabzon’daki ilk yayınevinin müze olması çalışmalarını yürütüyor. Doğduğu kente ve sokağa ithafen yazdığı "Kentin Odağında Bir Uzunsokak" isimli kitabı 2011 yılında piyasaya çıktı. Kurucumuzun askerlik anılarını anlattığı ve  Volkan Konak'ın sunuş yazısını yazdığı son kitabı "241 KDBK" 2012 yılında yayınlandı.

2014 yılında 27.Tokyo Uluslararası Fil Festivali'ne yapımcılığını üstlendiği "Kırlangıçlar Susamışsa" filmi davet edildi. 2015 yılında TRT'ye çekilen "Yeni Hayat" filmine ortak yapımcı ve yine 2017 yılında "Bizim Krino" belgeseline yapımcı olarak imza attı. 2018 yılında ortak yapımcı olarak çekilen "Güven" filmi, 55. Antalya Uluslararası Film Festivali'nde yarışma filmi oldu.

Bugüne kadar "Maddesel Sözlüklü Temel Ceza Kanunları", "Avukatlık Disiplini Hukuku" ve "İstasyonumu Kurtarıyorum" isimli mesleki kitaplarının yanında çeşitli dergi ve gazetelerde yüzlerce yazısı yayınlandı. İstanbul Barosu üyesi olan Av.Murat Başman, enerji-petrol hukuku, hava hukuku, gayrımenkul hukuku ve şirketler kriz yönetimi alanlarında çalışma yapmaktadır.

Av.Murat Başman 08.12.2016 tarihinde Trabzonspor Disiplin Kurulu üyeliğine seçilmiştir.

IMG_6615

AVUKAT LLM. FATMA YÜKSEL BAŞMAN

1961 yılında İzmir'de doğan Av.Fatma Yüksel Başman 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi’nde “Kadının Fiil Ehliyeti” teziyle Yüksek Lisansını (master) tamamladı. 1993 yılına kadar Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Roma Hukuku Ana Bilim Dalında Prf.Dr.Bülent Tahiroğlu ile birlikte araştırma görevlisi olarak çalıştı. Gayrımenkul değerlendirme uzmanı da olan Av.Fatma Yüksel Başman, İstanbul Barosu'na kayıtlı serbest avukattır.

unnamed (2)

AVUKAT EVRİM KOCAOĞLU 

Avukat Evrim Kocaoğlu, 1992 yılında Samsun’da doğdu. Lise 1 ve 2’yi Akpınar Anadolu Öğretmen Lisesinde, lise3 ve 4 ‘ ü Samsun Anadolu Lisesinde okumuştur. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini tamamlamış, Spor Hukuku alanında almış olduğu eğitimler ile bu alanda uzmanlaşmıştır. Stajını İstanbul Barosunda yapmış olup Avukat yanı stajını ise Başman & Başman Hukuk bünyesinde tamamlamıştır. 28.03.2016 tarihinden itibaren aktif Avukatlık mesleğine devam etmektedir.

 

0381ca55-e26a-45b6-bac9-60d2e20ab181STAJYER AVUKAT: OZAN GÖKMEN 

 

unnamed

 

 

STAJYER AVUKAT: ŞAMİL AHMEDOV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>